Lego stavebnice

Lego je řada stavebnicových produktů vyráběných společností LEGO Group sídlící v dánském Billundu. Produktem je původní série stavebnic obsahující malé lego kostičky, které se dají libovolně skládat dohromady. Ty jsou ještě doplněny velkým množstvím dalších různobarevných dílů, minifigurkami a spoustou dalšího, vzájemně kompatibilního materiálu.
 
Z lega lze postavit prakticky cokoliv – automobil, vlak, dům nebo letadlo, vlastně vše, co vás napadne, a dokonce si můžete postavit i funkčního robota. Lego vydalo i vlastní počítačovou hru Lego Soccer Mania. Existuje taky program od Lega, který umožňuje stavět objekty z kostiček ve 3D.
 kostičky lega
Historie firmy
LEGO Group byla založena roku 1932 dánským tesařem Ole Kirk Christiansen, který je začal vyrábět jako dřevěné hračky. Ovšem legendární kostka přišla na svět až po druhé světové válce. Lego vzniklo u dánského výrazu „Leg godt!“, což se do češtiny dá přeložit jako „Hraj si dobře!“
V roce 1949 začaly továrnu v Billundu opouštět tzv. automaticky spojitelné kostky. Lego kostky sice byly dobrý nápad, ale měly mnoho nedostatků technického rázu. Zaklapávání jednotlivých kostek bylo dost omezené, proto byly v roce 1954 přepracovány a vnikly tak kostičky, které známe dnes.
 lego Star Wars
Výroba kostek Lego je doslova nadnárodní záležitostí. Kromě dvou továren v Dánském království se vyrábí v Maďarsku, Mexiku a dokonce v České republice v závodě na Kladně. Celkový roční objem vyrobených kostek je přibližně dvacet miliard.
 
Nejznámější série
§  Lego duplo – lego pro nejmenší děti
§  Lego Batman
§  Bionicle
§  Lego City
§  Lego Dino
§  Lego Friends – lego pro holky
§  Lego Ninjago
§  Lego Spider-man
§  Lego Star Wars
§  Lego Super Heroes
§  Lego Technic
 
Lego city
Je to nejznámější série lega, která se začala prodávat v roce 1978 původně od názvem Lego Town, později pod názvy LegoLand a World City. Jde o několik samostatně zakoupitelných dětských stavebnic (hasičská zbrojnice, policejní stanice, nádraží, letiště apod.), které lze libovolně kombinovat a sestavovat tak originální urbanizační celky. Produkt tímto způsobem rozvijí dětskou fantazii a zároveň je nenásilnou formou socializuje do městského životního stylu.
 lego superman
Takže pokud máte chuť se pustit do stavby Lega, věřte, že to není jen zábava pro nejmladší členy společnosti. Lego sbírá mnoho lidí a to v jakémkoliv věku. Několikrát jsem od prodavaček v hračkářství slyšela, že si spíše pro Lego chodí tatínkové a dětem kupují jiné hračky. současné době má tuto licenci jako jediná. V ČR byl asi největší kartičkový bum v 90. letech, kdy se o přestávkách měnilo skoro v každé škole a spoustě tehdejších sběratelů se karty ještě někde doma schovávají.

Lego stavebnice
Ohodnoťte příspěvek