Napravte škody způsobené pravidelným holením

První sluneční paprsky lákají ke krátkým kalhotám a sukním. Pokud jste přes zimu zanedbávali péči o své nohy, je načase to změnit. Holení ale pokožce zrovna nesvědčí a můžou se vyskytnout problémy v podobě suché a podrážděné pokožky. Navíc žádný z chemických prostředků na ošetření pleti po holení není stoprocentně účinný pro každého. To, co zabírá kamarádce, může být pro vaši pokožku pohroma. Proto jsme sesbírali přírodní typy, které vám neuškodí, nehrozí ani alergická reakce, a navíc i díky nim ušetříte. Pojďme si spolu projít ty nejprověřenější, některé z nich najdete přímo ve vaší ledničce!
nohy v teniskách

Vepřové je zdravé

Odborníci na zdravou stravu tvrdí, že vepřové sádlo v malém množství je zdravější než mnohé rostlinné oleje. Totéž platí i při účincích na naši pokožku. Mast kůži promastí a dodá jí svěžest, a navíc nestojí skoro nic a má ho doma téměř každá hospodyňka. Stačí, když si seženete jakékoliv sušené bylinky, které smícháte s vepřovým sádlem, nejlépe domácí. Aplikujte a nechte sedm minut působit. Potom mast setřete a důkladně smyjte teplou vodou.

Mix mléko a citrón

Kombinace některých surovin mohou vypadat divně, opravdu fungují! Zkuste smíchat půl sklenice mléka a citronové šťávy, naneste na vatový tampon a potírejte si oholené nohy, případně jiné části těla. Nechte to patnáct minut působit a následně si pokožku omyjte minerálkou.
plážové lehátko

Koupel nohou

Slyšeli jste o bylinném octu? Zkuste si ho udělat ve své kuchyni, je to jednouší, než se může na první pohled zdát. Pořiďte si sto gramů libovolné bylinky, půl litru kuchyňského octa, jeden decilitr destilované vody, panák oleje a lihu. Bylinku zalijte kuchyňským octem, uzavřete a louhujte čtrnáct dní. Následně ji přeceďte do láhve a přilijte vodu, olej a líh. Protřepejte a uchovávejte v chladu. Hotový bylinkový ocet přilévejte do koupele na omývání nohou.