Rekonstrukce domovů, jak na to, aby vše dopadlo dobře?

Známe to všichni, když máme stávající domovy, do kterých nám zatíká při dešti, neboť je zapotřebí výměna střechy. Co ale dělat a jaké druhy střešních krytin, bude pro naše nemovitosti, ty nejlepší?
střechy domů
Jako první krok, musíme zohlednit mnoho faktorů.
1.      zda máme dostatek financí – musíme se podívat na druhy střešních krytin a také jejich ceny
2.      musíme si zjistit, zda není potřeba povolení, neboť i některé objekty ve vesnicích, podléhají dozoru památkářů
3.      je dobré se mrknout na tvary a barevnou image okolních střech. Ne vždy se hodí rozdílné druhy střešních krytin v podobě barev od těch ostatních v okolí. Lidé to nemusí brát jako vhodné, a můžete mít potíže se sousedy
4.      výběr vhodného druhu krytiny, je velmi důležité, neboť je rozdíl v materiálovém složení, v konstrukci, hmotnosti i v síle. Každá nemovitost má jiné parametry na výběr střešních krytin, neboť ne všechny se hodí na každý domov


Jaké existují druhy střešních krytin?

–          pálená taška – jde o tradiční, odolný a současným požadavkům vyhovující materiál s dlouhodobou časovou stálostí a životností. Pro dosažení základní cihlové barvy se nepoužívá žádné barvivo, dobarvováním však vzniká širší barevný sortiment. Mají dlouhou životnost a dobrou cenu.
–          betonová taška – jde je použít prakticky pro všechny typy střech. Na rozdíl od jiných střešních krytin, se pevnost betonových střešních tašek s časem zvyšuje a zajišťuje tak jejich dlouhou životnost. Vyrábějí se v řadě druhů barev, například i modrých, častá je višňová, hnědá a černá. Ostatní barvy vznikají pomocí akrylátových nástřiků.
malá vesnice
–          vláknocementová krytina – známá jako klasický eternit. Tvrdý, otěruvzdorný a trvanlivý povrch odolává povětrnostním vlivům a působení mechů i prostředí. Šablony i desky se dodávají v mnoha barvách, jako jsou obvykle – šedá, červená, hnědá, grafitová nebo černá.
–          asfaltový šindel – jde o asfaltové pásy s vnitřní nosnou vložkou, jako například polyesterová textilie zesílená sklem, skelné vlákno, skelná rohož a podobně, vykrajované do různých tvarů, které pak působí jako napodobenina tašek. Její hlavní výhodou je nízká hmotnost a snadná montáž, nevýhodou je u některých typů nižší trvanlivost 
–          vlnité bitumenové desky– na trhu jsou velmi oblíbené, neboť mají nízkou hmotnost, jsou cenově velmi dostupné, ale nevýhodou je jejich nízká protipožární ochrana.
 
Na trhu existuje mnoho kvalitních druhů střešních krytin, ze kterých si smíte dobře vybrat. Je ale vždy nejlepší, když požádáme odbornou firmu, jací vědí, dle stavby i konstrukce vašich nemovitostí, jaké se pro vás a váš domov, nejvíce hodí. Věřte, že jejich zkušenosti se vždy vyplatí!

Rekonstrukce domovů, jak na to, aby vše dopadlo dobře?
Ohodnoťte příspěvek