Peří do pračky nepatří

Každé jaro se na chaty a chalupy sjíždějí jejich majitelé, aby obhlédli, co se po zimě kde rozpadlo a co naopak kde (třeba i nechtěně) vyrostlo.
·        Muž většinou obchází kolem domu, škube s plaňkami u plotu a šťourá prstem do odfouklé omítky.
o   Žena mezitím zjišťuje škody uvnitř domu.
Poté, co otevře skříně, aby z nich vyhnala vlhkost, rozhoduje se, co udělá s polštáři a dekami, které jsou pokryté stoletým prachem.
prádlo na šňůře

První, co každou hospodyňku asi napadne:
–         co půjde, nacpu do pračky.
–         co nepůjde, vydrhnu v nějaké větší nádobě na zahradě.
Velká chyba. Jestliže máte péřové výrobky, tak bude ta chyba ještě znatelnější. Peří se prát běžným způsobem nedá. Je totiž přirozeně mastné a praním by mohly vzniknout na sypku nehezké skvrny. Pak může peří vytvořit cucky, které mohou začít plesnivět. V tom lepším případě budou alespoň zapáchat. Ani jedna varianta určitě není pro nás moc lákavá.

Není čistírna jako čistírna

Proto je nejlepší svěřit naše přikrývky do rukou odborníkům. Ti ho zrenovují. Jak renovace probíhá?
1)     starý sypek je rozpárán
2)     peří vyčištěno
3)     zašito do nového povlaku.
Jednoduché, ale účinné. Polštáře, které jsou více namáhané a také jsou s námi více v kontaktu, je dobré renovovat po dvou až třech letech. Přikrývky vydrží o dva až tři roky déle. Ne každá čistírna dokáže zajistit kvalitní služby. Proto je potřeba si zjistit vše potřebné, abychom nesáhli vedle. Peří se čistí třemi možnými způsoby.
a)     Mokrou cestou.
b)    Čištění parou.
c)     Suchou cestou.
ložnice ve srubu
Jestliže Vámi vybraná čistírna používá jen jeden způsob, je potřeba vybrat jinou. Správně by měli rozpárat starý povlak a posoudit stav, ve kterém se peří nachází. Poté rozhodnout, který způsob je pro naše peří ten nejvhodnější. Rada na závěr – jestliže necháte renovovat peřinu, nechte si ji v čistírně prošít v ploše. Peří se nebude sesypávat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup