Plněné záviny


Plněné záviny jsou oblíbenou pochoutkou ke kávě nebo čaji. Mnoho lidí si je dává i k snídani například i s jogurtem. Můžete si vybrat více variant, tedy různé náplně (ořechová, maková, tvarohová, višňová, jablečná). Nejoblíbenější je v současné době maková a tvarohová náplň. Vždyť člověk si může dobře pochutnat za celkem málo peněz.

závin
 
Co sledovat při koupi?
Při koupi se určitě dívejte na etiketu a na složení výrobku. Proč je to důležité? Určitě se mnou budete souhlasit v tom, že domácí udělaný závin je prostě nejlepší věc. Sami si do něj nepřidáte nic, co nechcete jíst. U průmyslově vyráběných závinů si musíte na složení dávat pozore. Je dobré sledovat několik informací. Určitě se dívejte na barviva a chemické látky, které mohou být obsažené v tomto výrobku, čím méně takových látek je, tím lépe. Je dobré sledovat i obsahu cukru v takovém výrobku, protože není potřeba, aby bylo zbytečně velké množství cukru. Často kromě cukru bývá ještě součástí umělé sladilo nebo další. U plněných závinů je důležitý i podíl náplně na výrobku. Určitě nechcete jíst pouze těsto a náplně málo. Toto se kdysi dost stávalo, že na první pohled to vypadalo, že je náplně opravdu hodně. Doma jste si závin rozkrojili a zjistili jste, že náplně je tam opravdu málo. Proto si takovou informaci určitě zjistěte z etikety složení výrobků. Pokud je závin plněný ovocnou náplní, tak se také dívejte na podíl ovoce, který je v náplni. Čím větší podíl ovoce, tím lépe.
 
štrůdl

Cena závinu
Myslíte si, že je cena rozhodující faktor? U tohoto výrobku to tak nemusí být. Samozřejmě mohu potvrdit, že pokud je produkt přímo od pekaře a koupíte ho v pekárně, tak je to úplně něco jiného. Nicméně musíte počítat s tím, že pokud se rozhodnete pro koupit v pekařství, tak zaplatíte větší cenu. Plyne z toho to, že si připlatíte za kvalitu. Nicméně ani v obchodních řetězcích nemusí být kvalita o tolik horší. Záleží na konkrétním obchodě, měl jsem závin za 19 Kč a byl naprosto perfektní. Naopak jsem měl závin za 45 Kč a musím říci, že nebyl zrovna dobrý a náplně bylo opravdu poměrně málo.