Absinte – historie a současnost

Absithe se svou výrazně zelenou barvou okouzlí nejednoho návštěvníka baru. Do povědomí se také dostal díky vysokému podílu alkoholu. Pravdou však zůstává, že tento alkohol v minulosti léčil nejenom bolesti hlavy, epilepsii ale užíval se i na žlučové kameny. Nápoj byl poprvé připraven lékařem, který věřil, že Absinthe pomůže jeho pacientům. Nápoj připravoval hned z několika bylin, z nichž nejvýznamnější byl pelyněk pravý a pelyněk černobýl. Bohužel se Absinthe stal ve Francii natolik oblíbený, že se o jeho výrobu pokoušeli i další továrny. Těm však záleželo pouze na zisku a proto Absinthe vyráběli z lihu a ono charakteristické zbarvení nahrazovali syntetickými barvivy.

Pelyněk černobýl

Díky takto zjednodušené technologii bylo možné Absinthe koupit za směšnou částku a proto nebylo divu, že na konci 19. století bylo víno zcela vyměněno za tento zelený nápoj. Z počátku všemi opěvovaný lék najednou způsoboval vážné zdravotní komplikace a byl zakázán téměř v celé Evropě. Dnes je situace poněkud jiná. Přestože je ještě dnes možné zakoupit nekvalitní Absinthe, který má příliš zelenou až namodralou barvu, je každý výrobek testován na množství thujonu. Jedná se tedy o zdravotně nezávadný nápoj, jenž je charakteristický hořkou chutí.

Lahev Absinthu

Jak vybrat pravý Absinthe?

Pokud toužíte ochutnat pravý Absinthe podle původní receptury, je hned několik tipů, jak zakoupit ten správný. V první řadě se zaměřte na cenu. Pravý Absinthe je velmi kvalitní záležitost, za kterou si musíte připlatit. Ceny se většinou pohybují kolem 700 – 3 000 korun. Dalším vodítkem je zbarvení protože v porovnání s ostatními nápoji, má pravý Absinthe jemnou zelenou barvu. Kvalitu tohoto nápoje můžete také zjistit tím, že kvalitní nápoj v kombinaci se studenou vodou mění barvu do kalné zelené. Až tedy příště budete chtít ochutnat Absinthe, připlaťte si a ochutnejte nápoj, který si zahrál významnou roli ve Francouzské historii.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup