Jak často se myjete?

To je otázka, kterou nedostanete každý den a možná i nikdy za celý život. Normou ve společnosti nyní je sprchovat či koupat se každý den. Kdo to nedělá, tak je pro ostatní nehygienický. Mám pro vás však šokující zprávu – sprchování každý den není zdravé! Oslabujete si tak svou imunitu! Ač s tím jste spokojeni, nebo ne, tak na vaší kůži žijí stovky mikroorganismů, se kterými žijete v symbióze.

Tím, že se neustále myjete, ničíte některé bakterie, a tím nedáváte prostor svému obrannému systému, aby se s nimi vypořádal. To zapříčiňuje jednak jeho oslabení, protože bez tréninku se žádný voják neudrží v dobré kondici, a zároveň to, že nemá co dělat, takže si může začít vymýšlet a přehnaně reagovat na neopodstatněné podněty.
Takovým reakcím se říká alergie – celkem rozšířený neduh, jehož u nově narozených dětí neustále přibývá právě kvůli tomu, že přirozených problémů, které by mohla imunita řešit, stále ubývá.

Peeling prospívá!

Stejně tak jako mikroorganismy, se na pokožce ukrývají už mrtvé buňky, které tam nemají nic moc co dělat. Proto rozhodně nic nezkazíte tím, že je odstraníte. Naopak tím ještě pomůžete dosud funkčním buňkám lépe dýchat, protože na nich nebude nic ležet. Ideální jsou pro tyto účely peelingové kartáčky, jež buňky a další nečistoty pleti odstraní mechanicky.

Pro stejný účel se prodávají i různé masky a pleťové vody, ale chemická cesta nemusí vaší pokožce vyhovovat a může jí i podráždit a vysušit, což je zbytečná komplikace navíc, která u kartáčku nehrozí. V případě, že se vám do kartáčku nechce investovat, tak po chemickém peelingu pleti pokaždé použijte hydratační krém. Ten ji aspoň částečně zklidní a opět vyživí.

A nechcete-li být na svou pleť příliš krutí, vybírejte si ty jemnější (nelépe přírodní, ale ty také nejsou zrovna moc levné) z nabídky na trhu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup