Jaký bazén si můžete vybrat?

Máte již vybrané a upravené místo pro svůj bazén, ale přesně nevíte, jaký byste chtěli? Jaké materiály můžete mít a musíte všechny zapouštět do země? Na tohle všechno si nyní odpovíme. Existuje mnoho druhů, ze kterých si zajisté vyberete ten nejlepší pro vás. Základní typy jsou ale tři, a to nadzemní, polozapuštěné a zapuštěné. Ať zvolíte jakýkoli typ, tak vždy myslete na řádnou údržbu vody .

plavky v celku

Nadzemní typy

Tento druh je pro vás vhodný, pokud máte omezený prostor, anebo jednoduše nechcete zasahovat do podkladu. Navíc jsou mnohem levnější než jiné typy. Můžete ho volně přemisťovat kamkoli budete potřebovat, i když drobou nevýhodou je dokonale rovný podklad, který k tomu musíte mít. A pokud ho chcete využívat jen na občasné rodinné osvěžení během parného léta, tak je pro vás jako dělané.

Z jakých materiálů můžete volit? Na výběr máte samozřejmě nafukovací, klasický plastový, samonosný i foliový podepřený kovovou konstrukcí. Nafukovací varianta je na trhu v současnosti nejlevnější, jeho montáž je velice snadná, stejně jako jeho údržba. Nevýhodou ovšem je, že máte jen omezené možnosti výběru a jeho životnost je žalostně krátká, protože se snadno prorazí. Navíc si v něm moc nezaplavete, protože jsou poměrně malé.

Polozapuštěné bazény

Tento druh je nejlepší pro pozemky, které jsou ve svahu. Jde o skvělý kompromis mezi nadzemním a zapuštěným bazénem. Finančně jde také o výhodný kup. Pokud tedy máte prostor nebo celý pozemek ve svahu, tak zvolte tuto variantu.

sedící dívka u bazénu

Zapuštěné varianty

Pokud si chcete skutečně zaplavat rádi byste investovali do svého pohodlí, tak si zvolte tento druh konstrukce. Počáteční cena je sice vyšší než u jiných, ale zato vám vydrží hodně dlouho. Počítejte ale také s tím, že musíte umožnit přístupu těžké techniky na váš pozemek. Můžete ho ale zastřešit a využívat i během zimních měsíců.

Z materiálů máte na výběr pět možností, a to betonový, foliový, plastový, plechový a laminátový. Pokud si zvolíte plech, čekejte rozumnou cenu, ale malý výběr. Nejčastější variantou jsou betonové nebo plastové produkty. Počítejte ale s tím, že beton je poměrně drahý a plast není tak hezký jako jiné produkty tohoto typu.