Krásy i nástrahy cestování na vlastní pěst

Možnost procestovat celý svět je snem mnoha z nás. Někomu stačí týden strávený v některém známém letovisku a někdo preferuje raději nějaký dobrodružnější výlet. Rozhodně stojí za to si před každou cestou zjistit, co vás může v konkrétní zemi potkat a na co byste měli být připraveni.

  • A to především v případě, pokud jde o země, kam se běžně nejezdí.
  • K takovým cílům patří například Írán, Mongolsko či Kyrgyzstán.

Jaká je v konkrétní zemi měna a jak se obléci do restaurace, se dozvíte většinou ze stránek cestovních kanceláří. Pokud se chystáte jet na vlastní pěst, pak je pro vás dispozici cestovatelský blog, kde zjistíte, jaké zkušenosti měli cestovatelé před vámi a s jakými nástrahami se tu museli vypořádat.

silk road

Dokumenty, které inspirují i poradí

Každá země je něčím krásná a každá je něčím záludná. To, co místním připadá běžné, může cizince více než překvapit. Mnohé vám objasní cestovatelské filmy.Jednou ze zemí, kde je bílý turista symbolem blahobytu, je například Indie.

  • Vzhledem k chudobě místních obyvatel nelze jim mít snad ani za zlé, že se vás budou snažit oškubat, sotva vystoupíte z letadla.
  • Dá se tomu ale předejít.
    • Stačí si zjistit dostatek informací.

Na cestovatelském blogu se pochopitelně dozvíte mnohem víc než jen varování před nepoctivci. Některé země nabízejí nevšední zážitky, které jsou spojené s potápěním. Pokud takovou cestu absolvujete, pak je jistě dobré vědět, která místa jsou těmi pravými a také, kde se můžete potápět bez obav z útoků predátorů nebo úřadů. Nevšední zážitky nabízejí Filipíny, kde se může potápěč setkat velrybími žraloky.

cestovatelé

Zajímavosti z celého světa

I přesto, že se na žádné cesty nechystáte, je zajímavé o těchto nám málo známých zemích číst. Dozvědět se zajímavosti a zážitky, které se s cestovní kanceláří zažít nedají. Věděli jste, kupříkladu, že legendární starověká Hedvábná stezka, která vede po moři i po souši, měří kolem osmi tisíc kilometrů? A že v hlavním městě Gruzie, v Tbilisi, jsou nejúchvatnější bleší trhy, na kterých můžete zažít nečekaná dobrodružství? To vše vám prozradí Nomád.