Amazonit – kámen naděje

Pokud se řekne „křemičitan draselno-hlinitý“, pak si pod tím asi většina z nás nepředstaví nic zajímavého. Jestliže uslyšíme „amazonit“, pak se nám před očima zobrazí krásný zelený minerál, který nabízí mnoho možností využití.

  • Za nejvýznamnější naleziště je považováno povodí řeky Amazonky v Brazílii.
  • Odtud také pochází název tohoto kamene.

přívěšek amazonit

Ložiska amazonitu jsou ale i v jiných částech světa. Najít ho můžeme v Namibii, Indii, Peru, na Madagaskaru nebo v Rusku. Amazonit byl považován za velice významný kámen už ve starém Egyptě. O této skutečnosti svědčí fakt, že byl nalezen i v pokladech v hrobce faraona Tutanchamona. Dostal podobu posvátného brouka skarabea. Ve starověku sloužil také pro výrobu ochranných amuletů. Symbolizuje sílu a prosperitu.

Minerál, který pomůže najít řešení

Tyrkysově zelený minerál amazonit má za úkol navodit klid duše, pocit bezpečí a zachovat rovnováhu v duchovní oblasti. Ten, kdo u sebe nosí amazonit, snáze překonává obavu ze seberealizace a vyjádření svých myšlenek a pocitů. Zároveň pomáhá k nastavení hranic a sebekázni.

  • Může napomoci s řešením závažných problémů, které se na první pohled zdají neřešitelnými.
  • A to tím, že napomůže psychice podívat se na daný problém z různých úhlů pohledu.

amazonit
V oblasti lidového léčitelství je doporučován pro podporu řešení problémů s osteoporózou, zubními kazy a metabolismem. Pozitivní vliv má také na odblokování nervového systému a při léčbě svalových křečí. V moderní době je mu připisována moc pohltit škodlivé záření, které vydávají mobilní telefony a mikrovlnné trouby. Nosit ho můžete v mnoha podobách. Amazonit se zasazuje do různých druhů šperků. V dokonalé symbióze je se stříbrem. Náušnice, prsteny nebo přívěsky jsou v tomto ohledu jedním z vrcholů šperkařského umění.

  • Amazonit ale můžete nosit jen jako talisman, který je samostatný a není součástí žádného šperku.