Nerezové nebo třeba ze dřeva? Jaké zábradlí zvolit?

Schodišťové stupně, podesty, ramena schodiště patří mezi nejdůležitější konstrukční prvky při návrhu schodů. Architekti už však ke schodišti nepřistupují jako k ryze účelové konstrukci, která spojuje dvě výškové úrovni. Snaží se schodiště zakomponovat do interiéru, tak aby plnilo funkci nejenom provozní, ale i estetickou. Dnes se ale nezaměříme na schodiště, ale spíše na zábradlí. Tak pro které se rozhodnete? Bude to dřevěné, skleněné nebo třeba z nerezu?

Jak postupovat při výběru zábradlí?

Samotné zábradlí už představuje jen jakousi pomyslnou tečku za návrhem schodů. Přesto se jedná o důležitý detail, jehož výběr není radno podcenit. Výběr zábradlí totiž bude mít obrovský dopad na estetiku celé místnosti. Zábradlí může prostor odlehčit, přidat mu na důležitosti a majestátnosti či mu vtisknout půvab a kouzlo rustikálního stylu. Výběr ovlivňuje celá řada faktorů v čele s pořizovací cenou. Pojďme si proto dnes představit alespoň některé materiály, které se budou na schodišti dobře vyjímat.

Dřevěné zábradlí

  • Dřevěné zábradlí

Milujete přírodní materiály? Tak proč nesáhnout po klasice, která je stovky let prověřená? Dřevěné zábradlí v surové verzi vám dovolí obdivovat jeho strukturu a kresbu. Hodí se jak pro rustikální interiéry, tak moderní interiéry. Pro jaké dřevo se však rozhodnout? Ideální je dřevo tvrdé, jako je buk nebo dub. Chybu neuděláte ani v případě, že sáhnete po dostupnějším středně tvrdém dřevu v podobě smrku, olše nebo jedle. Schodiště můžete také zabalit do hávu s nádechem exotiky, v takovém případě se zaměřte na dřeviny, jako je teak nebo tolik oblíbený mahagon.

Netypické schodiště

  • Nerezové zábradlí

Nerez představuje jedinečný a stálý materiál, který vás zaujme svým dokonalým vzhledem. Nerezové zábradlí Kmkdesign pak může nabývat jedinečných tvarů díky své tvárnosti. Zdobené zábradlí s nejrůznějšími ornamenty pak do celého interiéru vnáší charakter.