Účinky a vlastnosti smaragdu

Smaragd je minerál, který je typický zvou zelenou barvou. Pro krásné zabarvení se hojně využívá ve šperkařství, a to už od nepaměti. Dochovány jsou některé památky ve formě šperků ze smaragdů staré i stovky let, například sada klenotů ze smaragdů, která patřila ruské carevně a nyní se nachází v Moskvě. Nalezišť smaragdů není mnoho, ale nachází se jak v Evropě, tak v Africe či Jižní i Severní Americe. Mezi evropské naleziště řadíme například oblast Habachtal v Rakousku. Smaragdu náleží srdeční čakra. Jeho elementem je země. Patří planetě Venuši. Znamení, ke kterým můžeme smaragd přiřadit, jsou raci, býci, blíženci a lvi.

smaragd

Mezi léčivé účinky smaragdu řadíme především jeho pozitivní vliv na oči celkově zrak. Pokud trpíte únavou či pálením očí, bude pro vás smaragd tím pravým. Úspěšně bojuje také proti šedému zákalu. Díky svým silným detoxikačním účinkům byl dříve ale i dnes používán jako protijed proti nejrůznějším jedům a má schopnost detoxikovat játra. Pomáhá pro snížení tělesné teploty, dokáže také bojovat s infekcemi a pozitivně působí na náš pohybový aparát. Působí i na zklidnění rozvířených nervů. Je skvělý také na potíže se srdcem, především při vysokém krevním tlaku. Rovněž posílí bezpečně vaši imunitu.

smaragd

Smaragd můžeme nazvat kamenem lásky. Pomáhá nám přivolat novou lásku do našeho života, utužovat vztahy se stávající a posilovat náš vztah a taktéž udržovat si soudržnost a pozitivní vztahy se všemi blízkými lidmi v našem okolí. Pokud jednáme v souladu s přírodou, pomůže nám se s ní propojit, lépe ji vnímat a nechat si od ní pomoci. Díky tomu nalezneme svou duševní rovnováhu. Pozitivně také působí na zlepšování naší paměti a celkově činnosti mozku. Pomáhá udržovat naši mysl otevřenou, a to nejen pro přítomnost, ale také pro minulost i budoucnost. Díky tomu se staneme více senzitivními. Jak provést očistu smaragdu? Očistu provádíme alespoň jedenkrát, ale nejlépe víckrát do měsíce pod proudem vlažné vody. Smaragd nabíjíme na nepřímém slunečním světle a jen krátkou dobu. Nikdy smaragd nevystavujte přímému slunečními svitu.