Co si žádá automobil?

Pokud má prakticky jakýkoliv automobil fungovat tak, jak se od něj očekává, potřebuje v první řadě náležitou údržbu. Která spočívá v celé řadě tu větších a tu menších úkonů, jež nelze podceňovat, nemají-li se jednomu později vymstít.
stojan na benzínce

Automobil úplně stejně jako člověk potřebuje například vhodné obutí. V létě by mu byly zimní pneumatiky k ničemu a jenom by si je opotřebovával, stejně jako člověk kozačky, a v zimě by mu pro změnu neprospělo letní obutí, ve kterém by se sice na rozdíl od lidí nenastydnul, ale kdyby mu to klouzalo, mohl by si také snadno něco narazit. Třeba zadek nebo jinou část kapoty.

Aby se autu dařilo, potřebuje toto přinejmenším čas od času umýt. A ani nějaká ta autokosmetika není na škodu, spíše naopak.

Občas potřebují taková auta stejně jako člověk dobít baterky, občas potřebují to a jindy pro změnu ono. A je nasnadě, že .

A aby byla paralela auta s člověkem dokonalá, dodejme, že i takové auto se musí namazat. A nejlépe být namazané pořádně a v jednom kuse. Protože jenom tak to dokáže jak se patří rozjet.

Ovšem je nasnadě, že auto není z masa a kostí a člověk pro změnu není plechový. A proto nelze oba namazat tímtéž. Kdybyste do příslušného otvoru v autě nalili tuzemák, pivo, zelenou nebo víno, rozhodně byste mu neudělali dobře, a tím nemám na mysli to, že takové míchání alkoholu není zrovna nejrozumnější řešení.

Auto se prostě touží namazat výhradně olejem. A to nějakým kvalitním olejem.
motor auta

Každému automobilu vcelku pochopitelně nejlépe sedne nějaký jiný olej, ovšem zásadně by se mu mělo dostávat oleje kvalitního. Něčeho takového, jako je třeba olej motorový 10w 40. Protože jenom něčím kvalitním mazaný motor vrní blahem, i když vrčí, jenom takový slouží k plné spokojenosti svého majitele, bez opotřebovávání se, „stávkování“ a nejednou hodně těžko odstranitelných poruch.

A proto byste se i vy měli starat, aby se vašemu plechovému miláčkovi dostávalo jen toho nejlepšího. Aby vám mohl věrně sloužit. A aby se vám neplánovaně nezastavil bez možnosti jet dále nikde jinde, než jenom v těch prokletých kolonách, za něž ale pochopitelně nemůže.