Není pasta jako pasta


Kdo by nechtěl vlastnit zářivě bílý úsměv, zoubky jako perličky a pyšnit se tvz. americkým úsměvem. Ono něco nám je dáno do vínku a s něčím naopak celé roky bojujeme, a někdy i celý život. Někdo je prostě hubený, někdo oplácaný, jeden malý, druhý velký, ta má zase rovné vlasy, jiná kudrnaté, a stejně tak je tomu se zuby. Někdo jim příliš velkou péči nevěnuje, a přesto se může pyšnit krásným, zdravým chrupem. A ti, kterým shůry naděleno nebylo, si musí pomoci. Základem všeho je pravidelné a opravdu důkladní čištění celého chrupu, a to nejen za použití kartáčku, ale i pomocí dentální nitě nebo mezizubního kartáčku či ústní sprchy. A samozřejmě se neobejdeme bez zubní pasty.
modrá tuba


Je jedno, zda pastu kupujete v drogerii, lékárně či supermarketu, ze všech koutů na vás číhá bohatá nabídka. Ale kdo se v tom má vyznat?


Nejen zuby, ale i naše dásně, bychom neměli zanedbávat. Zubnímu kazu nebude vhod přítomnost fluoridových složek. A jak nám vlastně pomáhají? Jednoduše, dodají zubům potřebné minerály. S přibývajícím věkem sahejte po pastách, které obsahují spoustu fluoridu, na rozdíl od dětí, pro které tento druh není vhodný právě z důvodu vyvíjejícího a rostoucího chrupu.


Během dne se na zubech usadí spousta nežádoucích látek, jako pozůstatky po jídle a pití. Pastou s obsahem trislocanu určitě nic nezkazíte. A bílý vzhled vašich zubů udržíte používáním pasty s bělícím účinkem. U některých výrobků se můžete setkat s přítomností drobných částic, které si dokáží poradit s nečistotami na zubní sklovině, navíc působí jako prevence proti různým problémům dásní.
kartáček na zubech


Kromě léčivého a estetického hlediska by pasta měla působit podobně jako ústní voda, tedy učinit dech příjemným a vonícím po mátě či eukalyptu. Pokud vám těchto pár rad přeci jen nestačí ke správnému výběru zubní pasty, určitě vám s volbou pomůže specialista na dentální hygienu.