Jak snížit náklady


Vhodným a správně provedeným zateplením fasády můžete docílit až třiceti procentní úspory nákladů, což je, při neustále se zvyšujících cenách, nezanedbatelné. Zateplení fasády můžete provést dvěma způsoby:

dům

Kontaktní fasáda– je nejpoužívanějším způsobem zateplení – izolant je napevno přichycen na stávající fasádu. Před kontaktním zateplením je potřeba připravit suchý a pevný podklad, zbavený nečistot a uvolněných částí staré fasády. Po následné penetraci následuje montáž fasádního polystyrénu a minerální vaty. Celou plochu je na závěr potřeba přestěrkovat tmelem a následně nanést finální omítku. Její barevnost je v mnoha barevných odstínech s možností kombinací tónovaných valérů.

klíče

Provětrávaná fasáda– umožňuje proudění vzduchu a zamezuje vzniku vlhkosti v domě. Tepelně izolační materiál je vkládán do připravených roštů, který je předsazen oproti zdi domu. To umožňuje domu nejen lépe dýchat, ale zaručuje rovněž kvalitní zvukovou izolaci. Systém provětrávané fasády se skládá z nosného roštu, vzduchově odvětrávané mezery, samotného izolantu a obložení. Finální pohledovou část, která tvoří fasádu domu, lze vybírat z bohaté nabídky nabízených povrchů a barev. Ty dneska splňují i estetické představy náročných zákazníků.  

technologie


Ve vašem rodinném rozpočtu?


Po vyřešení třiceti procentní úspory, jak na vytápění, tak i s klimatizováním interiérů vašeho domu, se nabízí další alternativy, na čem lze v domácím hospodaření ušetřit. Největší výdaje, při běžném rodinném provozu, jdou na platby elektřiny. Osvětlení, chlazení a mrazení potravin, vaření, praní prádla, sušení, počítače, televize. Zajímavé studie, řešící možnosti snížit i tyto náklady, najdete v mnoha internetových magazínech. Vtipnou formou, zapojením všech členů rodiny, můžete i tady dosáhnout poměrně slušné úspory.