Krása ukrývající se v kaktusu


Kaktus se pyšní hned několika přednostmi, díky nimž vyniká nad ostatní květenou v domácnosti. Jedná se o rostlinu, která nevyžaduje časté zalévání, když zapomenete, delší prodlení nevadí. Kaktus nezabere mnoho místa. Na výběr máte jak rostlinu kvetoucí či nikoliv. Kaktus je skromný. Pořiďte si do svého domova alespoň jeden. Dokonce bylo zjištěno, že je vhodné mít kaktus v místnosti, kde máte počítač či notebook.
 
I když je známo, že je kaktus velmi odolnou rostlinou, potřebuje také samozřejmě trochu péče. Jinak pro zajímavost, kaktusy mají svůj původ v Africe, kde rostou jak v pouštích, tak je naleznete i na stepích.
 kvetoucí kaktus na okně
Soužití s kaktusem aneb jaké podmínky potřebuje?
 
Kaktus potřebuje umístění na osvětleném místě, nikdy je nedávejte na stinné místo. A nyní v nadcházejícím podzimním čase je třeba dopřát a poskytnout chladnější místo, kde však ale nemrzne. Vhodná je teplota okolo deseti stupňů. V zimním období netřeba kaktus zalévat, maximálně velmi zřídka. Pro kaktus platí, že je třeba zalít, když vidíme uschlou zeminu.
jemný kakktus jako dekorace 
Kaktusy lze přesazovat na jaře. Ty, které jsou kvetoucí a mohou se pochlubit svými květy již brzy na jaře, tak u těch je ideální doba na přesazení v letním období. Kaktus je třeba přesadit, když už vidíme, že je mu květináč malý, není třeba přesazovat každý rok. Při přesazování mějte na paměti, že vždy je třeba volit nový květináč jen o něco málo větší, pokud bychom zvolili mnohem větší květináč, než byl původní, rostlina by mohla zajít. Vždy je vhodné volit speciální zeminu určenou přímo pro kaktusy.
 kaktus Královna noci
Zejména v době růstu je třeba zajistit dostatek hnojiva. U kvetoucích kaktusů to platí dvojnásobně.
 
Co jste možná nevěděli…
 
Kaktus je považován za velmi energicky pozitivní rostlinu, která disponuje i pro zdraví prospěšnými látkami, z toho důvodu je ideální umístění této rostliny v prostoru, kde se nachází již zmíněný počítač či notebook. Dokonce některé druhy kaktusů jsou jedlé, jiné slouží jako velmi účinný přírodní prostředek pro lidské zdraví.