Jaká je potřeba rychlosti internetu?

Internet je dnes služba dostupná pro každého a lze si ji objednat na jakékoli místo. Využíváme jej nejen k pracovním, ale i osobním účelům, stahujeme či odesíláme data, využíváme jej pro sledování filmů či videí. Hrajeme pomocí něj online hry. Na správné fungování má vliv celá řada faktorů. Patří mezi ně i rychlost. Měření rychlosti internetu zajistí webové stránky pripojto.cz. Postačí, když na ně zavítáte, kliknete na tlačítko Spustit měření a během chvilky se dozvíte potřebné informace. Aby bylo měření přesné, ideální je, když během měření nepoužíváte řádné jiné webové stránky, proto je raději pozavírejte. Také není dobré během měření stahovat či odesílat data. To vše může měření rychlosti ovlivnit.

propojení internetu

Internet do každé domácnosti

Kromě měření rychlosti vašeho stávajícího internetu nabízí pripojto.cz také srovnání jednotlivých nabídek poskytovatelů internetových služeb. Mezi varianty domácího internetu patří HD nebo DSL.

Internet HD

Nabízí připojení plynulé, a to i v případě, že si vyberete ten nejnižší tarif. K ukládání dat dochází u poskytovatele služeb, nikoli na vzdálené servery. Je to kratší cesta, jež zajišťuje rychlejší a také více stabilní způsob připojení, nedochází k zasekávání spuštěných aplikací. Pokud potřebujete internet rozšířit do velkých prostorů, využijte možnost Smartboxu.

internet do domácnosti

Internet DSL

DSL je pevný způsob připojení k internetu, který lze využít jak pro pracovní, tak i soukromé účely. Je velmi stabilní, nemají na něj vliv a ni zhoršené povětrnostní podmínky, nabízí neomezená data. Pro fungování postačí modem, který zajistí pokrytí signálem po celé vaší domácnosti, a to díky Wifi. V nabídce naleznete různé tarify, vyberte si tedy takový, který vyhovuje vašim požadavkům a nárokům. Volit můžete mezi variantami ADSL a VDSL.