Když se pořád počůrává…

Znáte to také? Přes den vaše dítko nechce o plence ani slyšet, zato nezůstane ani jedna noc v suchu? Potíže s pomočováním se týkají spíše menších dětí, někdy se ale může stát, že přetrvávají až do dospělosti. Je velmi složité odlišit hranici toho, kdy je počůrávání ještě v normě, a kdy už se jedná o onemocnění, a je nutné vyhledat odborníka. V takovém případě není dobré to podceňovat. Aby se noci nestaly vaší noční můrou, přečtěte si několik rad. Existuje totiž naštěstí účinná pomoc.

matka

Někdy se stane, že se odložení plenek zcela nedaří podle vašich představ. Není však nutné, abyste hned propadali panice a sjednávali sobě a vašemu dítěti schůzku u dětského psychologa a pediatra. Každý totiž potřebuje svůj čas. Pokud je už ale dítě starší více jak pět let, a nezůstane u jediné suché noci, může být na vině některé urologické onemocnění nebo vývojová porucha. Takovýmito poruchami trpí na světě více jak 10% dětí, většinou chlapců.

dítě

Kyd tedy problémy řešit?
Pokud zdravotní problémy zjistíte, je potřeba je řešit co nejdříve. Když se ale dítě pomočuje již v předškolním věku, až totiž nastoupí do školy, bývá již většinou pozdě. Proto je vhodné zjistit příčiny a podle nich zvolit správnou léčbu. Rodiče by se tedy neměli za problémy jejich dětí stydět, ale spíše si uvědomit, že jim včasným řešením velmi pomohou.

Jak pomočování zastavit?
Pokud ale dítě nemá žádné závažné zdravotní problémy, je potřeba pomočování předcházet, a to tím, že budete dodržovat pár zásadních rad:
·         omezte dítěti příjem tekutin ve večerních hodinách,
·         poučte dítě, že bude v noci bez plenek, aby stačilo vstřebat změny v jeho životě,
·         zjistěte, zda dítě nemá nějaké potíže či konflikty ve školce, na které by tímto způsobem reagovalo.
·         s dítětem mluvte a hlavně ho ujistěte, že je vše v pořádku. Dejte mu pocit jistoty.
·         důležité je také dítěti zvedat sebeúctu a pozitivně ho motivovat.

batole

Zdravotní důvody pomočování:
1.       Počůrávání může způsobovat opožděné dozrávání všech mechanismů, které pomáhají moč udržet v močovém měchýři.
2.       Dítě může trpět bakteriální infekcí močového systému.
3.       Může jít také o první příznaky cukrovky.
4.       Výjimkou nemusí být ani porucha spánku.
5.       Příčinou mohou být také psychické a emoční problémy (například rozvod rodičů, narození sourozence, nástup do školy…).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup