Umíte si na silnici poradit s nebezpečnými situacemi?

Vozíte v autě deku a láhev balené vody? Ne? Pak byste s tím měli možná co nejdříve začít, protože právě tyto dvě věci, Vám v případě nečekaných událostí mohou doslova zachránit život! Na toto doporučení byste měli myslet především v případě špatného počasí.
navigace v autě
Jak se zachovat při akvaplaningu?
K tomuto jevu dochází tehdy, jedete-li rychle a náhle vjedete do louže nebo za hustého deště. Jedná se v podstatě o klouzání po vodě. Pneumatiky se tak nedotýkají asfaltu, ale ocitnou se na tenké vrstvě vody. Pokud se do této situace dostanete, zachovejte pokud možno klid, navzdory nebezpečí, které hrozí. Určitě nebrzděte, nechte auto „plavat“, dokud neucítíte, že máte nad řízením opět kontrolu. Sešlápněte pouze spojku, abyste zastavili přenos hybnosti na poháněná kola.
mlha nad dálnicí
Co dělat při smyku na ledu?
Ihned sundejte nohu z plynu a snažte se srovnat kola do směru, ve kterém auto klouže. Určitě nebrzděte prudce, pokud je to nezbytné, sešlápněte brzdu jen lehce. Je důležité, aby se Vaše kola nezablokovala. Nezapomeňte, že systém ABS prodlužuje na sněhu a na ledu brzdnou dráhu. Nejlepší způsob, jak se na podobné situace připravit, je návštěva školy smyku.
Řítí se na vás protijedoucí auto?
Jede proti Vám auto a vy netušíte, proč jeho řidič nereaguje. Usnul nebo jen nedává pozor? Nejprve zkuste upoutat jeho pozornost, blikejte, trubte! Držte se co nejblíže pravého okraje silnice, pokud hrozí srážka se stojícím autem ve vašem pruhu, začněte brzdit, aby byl náraz co nejmenší. Pokud máte možnost se srážce vyhnout sjetím ze silnice, udělejte to. Pokud je srážka nevyhnutelná, snažte se na překážku najet jinak než přímo čelně.

růžové auto
Co dělat, když se před Vámi náhle objeví srna?
Rozsah škody, kterou způsobí srážka se zvířetem, je závislá na velikosti a váhy tohoto zvíře. Pokud jedete ve tmě a máte možnost, sviťte dálkovými světly, dříve uvidíte oči zvířat. Nestrhávejte auto prudce na stranu, hrozí Vám ztráta kontroly nad řízením auta. Ve většině případů budou následky menší, pokud dojde ke srážce se zvířetem, než nečekaný náraz do stromu či zdi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup