Kvalitní spánek na kvalitní posteli

Spánek je jednou z největších potřeb člověka. Kvalitní spánek vyřeší spoustu zdravotních problémů, které člověka trápí. Potřeba spánku u jednotlivých lidí je individuální, pohybuje se od šesti do desíti hodin denně. Pokud nemáte dostatek kvalitního spánku, tělo vám to řekne samo. A co k pořádnému spánku potřebujete?
Kvalitní postel
Kvalitní postel je asi základ. Nekvalitní postele často vržou při otáčení se v posteli, skřípou a člověk se v nich necítí bezpečně. Postel by měla být ideálně z masivu, abyste se na ní mohli pohybovat beze strachu, že se pod vámi složí. Dekor postele je samozřejmě pouze na vás, ale pokud se chcete cítit dobře, pak by měla postel ladit s ostatním vybavením pokoje.moderní ložnice
Kvalitní rošty
Rošty k posteli jsou dalším základním kamenem ke kvalitnímu spánku. Důvody jsou stejné jako u postele, přidají se však i další. Kvalitní rošty musí být dostatečně pevné, nesmí se prohýbat ani jakkoli pohybovat. Všechno tohle totiž kvalitu spánku ničí. Pořiďte si kvalitní dřevěné postelové rošty z masivu drevenynabytek-borovicemasiv a bude se vám spát jako v bavlnce.
Kvalitní matrace
Matrace jsou důležité pro naše záda, celkově kloubní a kosterní aparát, nekvalitní matrace může narušit naši celkovou pohodu, přivodit nám problémy s krční páteří a také narušit kvalitu a délku spánku. Matrace je na kvalitu spánku zásadní, třeba její tvrdost a kvalita použitých materiálů vám může zachránit zdraví. Tvrdost matrace je jen na nás, potřeba tvrdosti matrace je totiž individuální.manželská postel, obraz
Dobrý polštář
Potřeba polštáře pod hlavou je také individuální, zatímco někdo jej potřebuje mít pod hlavou hodně vysoký a nejlépe i tvrdý, někdo jiný zase preferuje polštář měkký. Polštář se celkově doporučuje spíše menší, nejlépe z paměťové pěny, která se přizpůsobí vašemu tělu.
Pokud máte problémy se spánkem, odložte dostatečně dopředu svůj mobilní telefon a snažte se večer nekoukat na televizi. Všechno tohle totiž náš spánek ruší.