Na dům vaše peníze opravdu nestačí

Ale vy již máte řešení. Za našetřené finanční prostředky si koupíte mobilní dům, sice použitý, ale ve velmi dobrém stavu a navíc je kompletně vybavený. To znamená, že jsou zde skříně, stoly, lavice, postele, úplně vybavená koupelna, kde je dokonce i pračka. A kuchyně je také komplet, i s lednicí a sporákem. Vybraný mobilní dům, označovaný také jako mobilheim, je navíc celoročně obyvatelný a kromě topení je vybaven také krbem.

pozemek s tulipány

Takže není problém tady trávit rodinný život. Ale potřebujete pozemek, a to svůj, ne v pronájmu. Chcete tam skutečně pobývat a proto i zasadit vlastní okrasné a ovocné stromy a keře. Proto potřebujete půjčit finanční prostředky na koupi vlastního pozemku. Ano, už jednáte, nechcete čekat, jak se obecně ví, mnoho lidí již shání pozemky na vlastní bydlení. Ale také lidé do kupovaných pozemků vlastně ukládají peníze.

pozemek zahradní

Koupí svého území se tak vyhnou inflaci, která se bohužel stala součástí našich životů. To co jsme koupili před lety, už dnes koupíme za podstatně vyšší částku. A ceny pozemků jdou neustále nahoru. Takže se jedná o velmi dobře uložené peníze. Ale vy jste již oslovili bankovní ústav, ale tam vám bohužel tolik potřebné finanční prostředky odmítli půjčit. Co nyní udělat, jak situaci vyřešit? Banka může mít hodně důvodů, proč vám nevyhověla, ale máte jinou možnost a to požádat o hypotéku na pozemek nebankovní společnost. Tady je dokonce možná tolerance zápisu v registru dlužníků, můžete splácet dlouhých třicet let, a pokud důvodem u bankovního ústavu bylo, že vám tolik potřebné finanční prostředky odmítli půjčit, že máte podle nich nízký příjem, u nebankovní společnosti to nevadí, tady stačí, že máte možnost pravidelně splácet a to až těch již uvedených třicet let. Jen musíte ručit nějakou nemovitostí, například vaším bytem, samozřejmě, až hypotéku splatíte, bude váš byt ručení zbaven.