Přírodní kosmetické výrobky

Stále více lidí v posledních letech propaguje zdravý životní styl s odkazem na návrat k přírodě. Snažíme se omezovat množství chemických a umělých látek, kterými se obklopujeme a hledáme jejich přirozené alternativy. To platí také v oblasti kosmetických výrobků. Blízko k přírodní kosmetice má bio kosmetika. Rozdíl je v tom, že  přírodní kosmetika ve svých produktech výrazně omezuje množství chemických látek, zatímco certifikovaná BIO kosmetika takové látky zcela vylučuje a nahrazuje je ryze přírodními.

Výhody bio a přírodní kosmetiky

Kromě toho, že bio kosmetické výrobky nezatěžují životní prostředí, jejich výhoda spočívá v blahodárném vlivu na lidskou pokožku. Vzhledem k redukci nebo žádnému obsahu chemických látek navíc minimalizuje riziko alergických reakcí. Naopak obsahuje velké množství vitamínů, antioxidantů a hydratačních látek, a to právě díky kvalitním rostlinným složkám, ze kterých jsou vyráběny.

Jak poznáme, že se jedná o přírodní kosmetiku?

Na rozdíl od BIO potravin v EU ani v ČR zatím neexistuje žádná jednotná norma pro kritéria přírodní a BIO kosmetiky. Pokud tedy výrobce označí svůj produkt za přírodní, nemusí to za každou cenu znamenat, že při výrobě nebyly používány chemické látky. Pro ověření, zda je produkt skutečně přírodní, máme dvě možnosti. Tou první je kontrola složení a druhou pak doklad v podobě certifikátu, které jsou nejčastěji udělovány nezávislými organizacemi.

Nyní se podíváme na ty nejčastější:
·         CPK (Certifikovaná přírodní kosmetika)
Certifikát CPK rozlišuje přírodní kosmetiku ve dvou kategoriích:
1)      CPK – 85 % složek produktu je přírodního původu
2)      CPK BIO – 90 % složek je přírodního původu a navíc 20 % hmotnostního podílu přírodních složek je BIO

Logo tohoto certifikátu naleznete na produktech značky Saloos a Cannaderm.
·         ECOCERT
Jedná se o Francouzskou certifikační organizaci, která vznikla v roce 1991 a začínala kontrolou ekologického zemědělství. V dnešní době již zasahuje do mnoha oblastí, včetně kosmetiky.
Ochrannou známku poskytuje značkám Alva, Born to BIO ale najdete ho i u některých produktů značek Clarins, La Chévre, Le Chaton a Styx.
·         BIDH
Certifikaci BDIH uděluje od roku 2001 německý institut Ecocontrol.
Nalezneme ho u značek Lavera, Purity Vision a Weleda.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup