Není lednice jako lednice

Naše babičky a prababičky ještě ukládaly potraviny do chladného sklepa a v zimě za okno. Dnes je již snad součástí každé domácnosti lednička, která slouží ke skladování všech možných i nemožných potravin, které potřebují teplotu nižší než je ta pokojová.
kuchyně s nerez lednicí

A nabídka lednic na trhu je opravdu široká, jako ostatně všeho ostatního zboží.

Podle čeho se tedy orientovat?

· Velikost

Potřebujete ledničku na kolej nebo do studentského bytu nebo do domácnosti o šesti členech? Vaříte každý den ve velkém nebo se stravujete převážně v restauraci? Vlastníte bistro nebo menší restaurační podnik? Pak sáhněte mezi kousky pro profesionály a pořiďte si velkou gastro lednici. Pro větší rodiny a jedlíky jsou tu dvoukřídlé americké lednice. Výhodná je kombinace lednice a mrazicího boxu, kdy máte vše po ruce.
jídlo v chladničce

· Energetická třída

Čím vyšší, tím více šetříte životní prostředí a svoji peněženku. Nezapomínejte, že lednice je jeden z mála spotřebičů, které jsou zapnuty opravdu pořád.

· Cena

Ta se odvíjí právě od energetické třídy a velikosti a vybavení. Rozmyslete si, co všechno v lednici opravdu potřebujete a co je jen módní výstřelek a pro Vás zbytečné.
americká lednice v kuchyni

· Vzhled

Bude lednice vestavěná do kuchyňské linky nebo samostatně stojící a dominantou kuchyně? Jaká je pro Vás vhodná barva a povrchová úprava?

Nejste-li si sami jistí, projděte několik prodejen a poraďte se s odborníky. Ti Vám na základě otázek a odpovědí pomohou určit, jaká lednice je pro Vás ta pravá. Při koupi věnujte pozornost složení vnitřku lednice, kolik je tam místa pro jaké druhy potravin, zda bude vyhovovat právě tomu Vašemu životnímu stylu a stravovacím návykům. Uvědomte si, jaké potraviny do lednice patří a jaké ne. Které mohou být skladovány vedle sebe a které musí být oddělené. Lednice by měla obsahovat dostatek úložných boxů a přihrádek a dát se také snadno vyčistit.