Odstraňte škrábance ze skla: tyto prostředky vám pomohou

Ne všechny škrábance ve skle mohou být odstraněny. Nicméně, můžete vyzkoušet domácí prostředky pro povrchní a drobné škrábnutí. Zda to funguje, závisí do značné míry na hloubce poškození. Vždy je důležité, abyste sklo nejprve vyčistili a pak na něj nanesli prostředek jemným, kruhovým pohybem. Pokud domácí metoda odstranění škrábanců nepomůže, bude nutné vyměnit sklo, například u hodináře.
kartáček s pastou

S následujícími domácími prostředky můžete odstranit škrábance na skle

●     S trochou bílé zubní pasty na bavlněném hadříku můžete odstranit lehké škrábance. Naneste zubní pastu na sklo a pomalu vmasírujte do skla. Poté zubní pastu omyjte vlažnou vodou. Tuto metodu můžete několikrát opakovat.
●     Smíchejte vodu s natronem v poměru 1: 1. Natron koupíte v drogerii. Z obou složek potřebujete pouze malé množství (1 polévková lžíce). Směs se smíchá do kaše. Tu naneste na sklo kruhovým pohybem pomocí bavlněného hadříku. Směs setřete vlažnou vodou a postup se opakujte.
●     Stejně tak funguje čirý lak na nehty. Ten vyplňuje škrábance na povrchu skla. Metoda je vhodná pouze pro jednotlivé škrábance. Dejte malé množství čirého laku na škrábanec. Ujistěte se však, že aplikujte co nejméně na neporušený povrch okolo a místo toho aplikujete jen na škrábanec. Nechte nátěr působit asi hodinu. To by mělo stačit, aby se lak vsákl do škrábance. Přebytečný lak byste však měli odstranit. Použijte odstraňovač laku na nehty. Opět opatrně použijte co nejmenší množství odstraňovače laku.
dvoje kapesní hodinky

Mohu zabránit tomu, aby se malé skleněné škrábance zvětšily?

Pokud jsou škrábance příliš hluboké, že je ucítíte na špičce prstu, povrch nebude nikdy v pořádku, tak jako když daná věc byla nová. Můžete však vyzkoušet speciální systémy pro opravu skla, které hladký povrch vyhladí pomocí leštících kotoučů. Škrábance jsou příliš hluboké na to, abyste je odstranili sami? Pokud jste vyzkoušeli všechno a chcete danou věc mít v pořádku, je na čase najmout profesionály.

Jak se vyhnout poškrábání skla na nábytku?

Samozřejmě, že nejjednodušší způsob, jak si nepoškrábat skleněný nábytek, je chránit jej před poškrábáním!