Odreagování od stresující práce je pro Vás důležité!


Člověk není stroj. Taky potřebuje občas pauzu a nesmí se přepínat, když se jedná o stresující práci. Asi největším problém je nerespektování pravidelných pauz. Je pochopitelné, že nechcete odejít od rozdělané práce, ale i desetiminutová přestávka dokáže s Vaším psychickým rozpoložením udělat zázraky. Proto je tu pár tipů, jak se odreagovat od pracovního stresu během několika minut.
relaxace muže

Meditujte

            Málokdo vůbec ví, jak taková meditace vypadá. Většina lidí si pod slovem „meditace“ představí buddhistického mnicha na paloučku v tureckém sedu, ale to je jen stereotypní představa. Meditace spočívá v tom, že si vyčistíte hlavu. V klidu se posadíte (klidně i lehnete) a pokusíte se nemyslet doslova na nic. Jakoukoliv myšlenku, která Vám přijde na mysl, nechte jít pryč. Tato praktika Vám po pár minutách kompletně zregeneruje mysl a všechny starosti budou hned menší.

Dejte si sladké

            Ano, pravděpodobně držíte dietu, ale takové občasné ujídání čokolády při vytváření tabulek v Excelu Vám zaručeně postavu nezničí. A pokud máte rádi hořkou čokoládu, tak vlastně ani nezhřešíte, protože vysokoprocentní čokoláda je dobrá i na zuby a na trávení! Mozek pro fungování potřebuje rychlé cukry a po sladkém je produktivnější, tak proč mu (i sobě) neudělat radost?

Poslechněte si hudbu

            Je vědecky dokázané, že člověk je při poslechu hudby produktivnější a má lepší náladu. Pokud se chcete maximálně soustředit na práci, zapněte si na Spotify playlist s instrumentální hudbou. Pocítíte hned změnu a Vaše výsledky budou hned lepší. To samé můžete udělat i při krátké přestávce: dva letní hity v uších Vás hned naladí do dobré nálady. Nestyďte si i párkrát dupnout do rytmu, tanec je lék!
jít spát

Popovídejte si s přáteli

Člověk je společenský tvor, který potřebuje sociální interakci. Sedět celý den sám v kanceláři je občas otravné a stresující, proto si o přestávku sedněte s kolegy ke stolu a popovídejte si o životě nebo o novinkách ve světě. Určitě Vám to zvedne náladu a práce se hned změní v přátelské prostředí, které má do stresu daleko.