Přemýšlíte o úvěru na koupi bytu? Neobejdete se bez potvrzení vašich výdělků.

Přemýšlíte o stavbě rodinného domu anebo o koupi pozemku? Anebo potřebujete aktuálně vyřešit bydlení a sháníte byt, který byste si rádi koupili do vlastnictví? Zpravidla u koupi pozemku, bytu i stavbě vysněného domu se neobejdete bez půjčky čili bez úvěru. Úvěr si máte možnost sjednat u bankovní instituce, ale taktéž si můžete sjednat nebankovní hypotéku, která nemívá tak přísné podmínky u dokládání výdělků.
Také se můžete setkat s pojmem „hypotéka bez doložení, příp. dokládání příjmů“, kde skutečně postačuje jen čestné prohlášení klienta o tom, že bude moci poskytnutý úvěr regulérně umořovat. Ale tato forma úvěru se týkají podnikatelských úvěrů.
stavba nového domu
Pro vás, pokud zrovna nepodnikáte a nemáte příjmy z podnikání, ale naopak jste zaměstnaní v zaměstnaneckém poměru, se nabízejí hypotéky od banky. Prokazování příjmů je nutné v případě, že se rozhodnete sjednat bankovní hypotéku, a to tak, že v bance předložíte potvrzení svého zaměstnavatele o vašich příjmech. Zpravidla banky požadují pro celkový přehled roční hrubý a čistý příjem a váš čistý příjem z posledních třech měsíců. Váš osobní bankéř, který se vám bude věnovat, vám sdělí, za jaké období bude třeba výdělek doložit. Problém by mohl nastat v případě, že se zrovna nacházíte ve zkušební době, která je zpravidla u běžného zaměstnance 3 měsíce od uzavření pracovního poměru. Problémem může být i to, že jste podali výpověď a běží vám výpovědní doba anebo máte pracovní poměr sjednaný na dobu určitou např. jednoho roku. Banka musí mít záruku, že poskytnutou hypotéku budete moci splácet, proto se jistí tím, že jste zaměstnaní a máte stabilní příjem.
dům na prodej
Je to i ve vašem zájmu, protože jsou klienti, kteří si neumí splátky rozvrhnout a nedokáží spravedlivě vyhodnotit svou finanční situaci a mohli by se splácením úvěru dostat do nesnadné finanční situace.