Nová Toyota Corolla

Nejnovější Toyota Corolla vznikla na modulární platformě GA-C z řady TNGA, kterou už využívá model C-HR. Nová základna umožnila výrazně zvýšit tuhost karoserie o šedesát procent a snížit těžiště o deset milimetrů. Rozšíření rozchodu kol zlepšilo stabilitu auta a díky snížení spodní hrany čelního okna je z něj lepší výhled.

toyota corolla


Corolla se změnila také z pohledu řidiče k lepšímu, sedadlo je umístěno téměř o 2,5 cm níže a díky tomu je poloha za volantem přirozenější a nohy jsou akorát natažené. Palubní deska působí vzdušnějším dojmem, celý interiér je mnohem lepší z hlediska kvality. Kolem multimediálního displeje umístila klasické otočné ovladače a tlačítka pro rychlý přístup k hlavním funkcím.


Široce pojatá modernizace se také dotkla jízdních vlastností, odhlučnění a tlumení vibrací. Mimo jiné bylo zesíleno odhlučnění motorového prostoru, palubní desky i podvozku a zadní náprava všech verzí. Pod kapotou mají hatchback a kombi v základu známý přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,2 litru, sedan pak atmosférickou jednotku o objemu 1,6 litru. Všechny verze budou nabízeny i v hybridní variantě s motorem o objemu 1,8 litru ( nová generace, 122 koní). Má úsporný a přitom dospělý charakter.
interiér vozu toyota


Podstatnou novinkou u Toyoty Corolly je i druhá hybridní verze s dvoulitrovým motorem, který má výkon 180 koní. Tato verze nabízí velice dobrou dynamiku a to z 0 na 100 kilometrů už za asi 8 sekund. Bleskově se přepíná do elektrického režimu, převodovka dokáže simulovat řazení rychlostních stupňů a zážehový motor má příjemný zvuk. Corolla hatchback a kombi je vyráběna v Anglii, sedan pak v Turecku. Ceny o něco stouply, ale to všechno kompenzuje lepší výbava.


Toyota Corolla je nabízená za tyto ceny:


1.2 Turbo- 489 000 ,- Kč, 1.6 Valvematic- 499 000,- Kč, 1.8 Hybrid za 559 000,- Kč a 2.0 Hybrid za 659 000,- Kč.