Váš klíč k zaheslovaným dokumentům = ADVANCED OFFICE PASSWORD RECOVERY


            Zapomněli jste heslo k dokumentu nebo tabulce vytvořené v kancelářském balíku MS Office? Nezoufejte, nic není ztraceno, své heslo můžete vypátrat zpět pomocí aplikace Advanced Office Password Recovery, jejíž plnou verzi Standard Edition v hodnotě 2 600 Kč najdete na C-zóně.
přístup k datům
Jak funguje prolamování hesel
–        Nástroj podporuje dokumenty MS Office od verze 2.0 do 2016 tedy Word, Excel, Access, Outlook, Projekt, Money, PowerPoint, Visio, Publisher ale i OpenDocument, Hangul Office a Apple iWork.
–        Pro získání hesla aplikace používá několik technik. V první fázi je to tzv. „slovníkový útok“, během kterého aplikace postupně zkouší použít jako hesla existující slova či často používané sekvence.
–        Aplikace vychází z toho, že většina používaných hesel je založena na jednom slově nebo kombinaci slov z určitého jakzyka.
–        V další fázi následuje „útok hrubou silou“, kdy program postupně zkouší všechny možné kombinace.
–        Významného zrychlení lze dosáhnout nastavením politiky hesla. Pamatujete si, kolik znaků mělo vaše heslo, nebo že mělo více než určitý počet písmen? Byla v hesle obsažena čísla, písmena, nebo obojí? Možná si vzpomenete na první a poslední znak, nebo si pamatujete, zda to bylo číslo nebo písmeno. Každá informace může až několikanásobně urychlit proces obnovy hesla.
–        Některé starší dokumenty lze prolomit i jinými způsoby. Například u starších dokumentů Word a Excel 97 a 2000 je získání hesla přímo garantováno, protože obsah hesla je chráněn jen velmi slabým 40 bitovým šifrováním.
 zapomenuté heslo
Aplikace Advanced Office Password Recovery
–        Funkce jsou přehledně uspořádány v záložkách, tlačítka umístěna na panelu nástrojů vpravo umožňují spuštění nebo zastavení procesu obnovení hesla.
–        Prvním krokem je načtení souboru, jehož heslo potřebujete zjistit. To provedete tlačítkem „Open File“. Po výběru souboru se automaticky zobrazí dialogové okno s výsledky.
–        Pokud nedojde k odkrytí hesla hned po otevření, můžete na záložce „Recovery“ nastavit parametry útoku na heslo. Na výběr je několik možností, které lze dále upřesnit volbami pod tlačítkem „Attak Options.