Zařizujeme obývací pokoj – co by v něm rozhodně nemělo chybět a na čem nejvíce záleží?

V obývacím pokoji se děje všechno důležité, je středem všeho dění v bytě i domě, a proto by měl být prakticky, stylově a útulně zařízený. Jak se s tím poprat?

Zařizujeme obývací pokoj – co by v něm rozhodně nemělo chybět a na čem nejvíce záleží?

Všechno důležité se děje v obývacím pokoji, je středem veškerého dění v kterémkoliv domě či bytě, právě na obývací pokoj se upínají zraky návštěv, zde celá rodina odpočívá a schází se po celém dni. Právě tohle jsou důvody, proč bychom si měli s jeho zařizováním dát náležitě záležet. Víte, co by v obývacím pokoji nemělo chybět, proč záleží na umístnění sedací soupravy nebo na správně sladěných detailech a doplňcích? Každý obývací pokoj by měl být zařízen vkusně, co nejjednodušeji a zároveň stylově a prakticky. Jak to všechno skloubit dohromady?

pexels-photo-1595589

Barvy, barvy barvičky

Možná máte návrh obývacího pokoje https://bydesign.cz/obyvaci-pokoje-a-kuchyne/ už dávno v hlavě a jen potřebujete pomoci s jeho realizací, možná ale úplně tápete a necháte si rádi poradit. Každý správný obývací pokoj musí dělat dobrý dojem, je vizitkou, a proto by mělo záležet i na sebemenších detailech. Začněme s tím nejdůležitějším, co zaujme vždy na první pohled. To jsou určitě zvolené barvy, které utvářejí celkový dojem ze všeho. Jaké barvy tedy ideálně použít? Nejlepší volbou jsou neutrální a vzdušné barvy, to nejhorší co může být, jsou pak křiklavé, výrazné a nebo úplně špatně nakombinované barvy, které se na první pohled nehezky bijí.

Volte tedy raději střídmost, a pokud si barvičky přeci jen nechcete odpustit, volte barevně pestré doplňky a dekorace. Pozor také na zbytečné lapače prachu, vzdušnému dojmu pomůže i umírněnější volba dekorací. Nezapomínejte ale i na to, že ve svém obývacím pokoji se musíte cítit dobře především vy, takže si jej uzpůsobte vlastnímu stylu, jen to nepřehánějte. Zkrátka i zde platí, všeho s mírou.

pexels-photo-3209045

Kam se sedačkou?

Do každého obývacího pokoje pak zcela jistě patří i sedací souprava nebo menší gauč. Pokud vás prostor k tomu vyloženě nenutí, netlačte sedačku úplně ke zdi nebo do rohu pokoje. Vždy je lepší umístit ji do prostoru, vypadá to nejen lépe, ale opět je zaručen i vzdušnější dojem z celého prostoru. Vždy by pak měla sedací souprava směřovat čelem ke dveřím, když ji otočíte naopak zády ke dveřím, nebudete se při sledování televize nebo odpočinku cítit komfortně a je dokázáno, že pokud člověk nevidí přímo na dveře místnosti, nemůže se dostatečně uvolnit.

Posledním bodem je určitě vhodné a dostatečně silné osvětlení v místnosti. Pokud rádi čtete třeba v křesle, můžete zároveň jako dekoraci využít stojací lampu. Obývací pokoj se dá skvěle a hlavně rychle zcela proměnit díky malým drobnostem, není tak vždy nutné měnit celé zařízení.