Španělsko je zemí plnou historie, co je zalitá sluncem

Pokud si chcete užít zajímavou dovolenou, při které nebude nouze o blahodárné žluté paprsky, je to ideální destinace. Ibérie, Hispánie, Španělsko, na konkrétním pojmenování zase tolik nezáleží, všichni totiž víme, co si představit. Slunce, olivy, paella, dobré víno a v neposlední řadě také architektonické památky, pláže, všeobjímající pohodová atmosféra. Užít si pár báječných dnů v prostředí, kde si odpočinete od každodenního shonu, je přeci vítané téma. Pojďme si prohlédnout, co země pod Pyrenejemi všechno nabízí…

1

Maurská architektura je tady věčně živá

Podmanění muslimskými dobyvateli se na tváři země podepsalo i v podobě architektonických skvostů, mezi něž patří třeba Alhambra. Španělsko v sobě nezapře roztančenost a veselí, umí si užívat života a vlastně se dá říci, že nikdy doopravdy nespí – natož, aby se zdálo, že vůbec usíná. Flamenco, býčí zápasy, ale také hory, exotika, historie a spoustu temperamentu, o tom je region, který najdeme v nejzápadnějším koutu Evropy.
Hlavním městem Španělska je Madrid, našli bychom jej prakticky v geografickém středu země. Je pravdou, že nebyl centrem vždycky, protože Toledo s Leónem se zalíbilo raně křesťanským vládcům o něco více. Z Madridu si můžete udělat i výlet na proslulý El Escorial, vlakem se povezete přes prašná údolí plná písku, často až rozžhavená doruda. Ale pojďme se podívat, co je zajímavého i v samotné metropoli. Královský palác v duchu baroka a klasicismu, jenž se rozprostírá na místě někdejšího Alcazáru, novogotická katedrála, ale též El Retiro Park, místo plné zeleně, odpočinku a vodních fontánek, které si zamilujete už na první pohled.

3

Sevilla je na rozhraní dvou světů

Stranou pozornosti by ale neměla zůstávat ani Sevilla, další město z elitní kategorie, z pohledu cestovatelů vážně jedinečné. Andaluská perla, s níž se turistům jen obtížně loučí, zažila staletí maurské nadvlády, ale i křesťanskou moc – takže je jasné, že dva světy zde se křížící, budou pro zvídavé cestovatele zajímavým tipem na objevování.