Bitcoin spadl až na „dno“

Kryptoměna všeobecně znamená elektronicky stvořené peníze. Je to takzvaná digitální měna. Fyzicky ji nikdy neuvidíte a nevezmete do ruky.

Druhů těchto měn je velká spousta, jmenujme jen ty nejznámější, je to právě onen výše zmíněný, a další jako Ethereum, Ripple, anebo třeba Monero. V podstatě mají společné vlastnosti, ale každá se těží zvlášť a jinak. Tudíž má každá i jinou hodnotu (cenu).
bitcoin peníze

Bitcoin má dlouhou historii. Začátky spadají do roku dva tisíce devět. Tehdy se vytvořila, nebo byla vytvořená P2P síť někým, kdo to podepsal jako Satoshi Nakamoto. A Bitcoin byl na světě.

Jeho další historií se podrobně zabývat nebudeme. Budeme se bavit jen o jeho ceně na trhu.
znak bitcoinu

Každý začátek je těžký, a tak se až do roku dva tisíce třináct zabývali touto měnou spíše IT specialisté. Vedl je k tomu zájem o nové technologie a také pak samozřejmě zisk. V témže roce si však měny povšimli i profesionální investoři, a kolem roku dva tisíce sedmnáct se to všechno rozšířilo i mezi „lid obecný“.

Cena jednoho Bitcoinu silně kolísala. Nyní následuje pár čísel. Ta budou v dolarech a maximu za jeden.

Nuže v roce dva tisíce jedenáct byla jeho cena třicet jedna. Jenže během dvou let se vyšplhala až na dvě stě šedesát šest dolarů. To bylo někde radosti a bylo jí ještě více o půl roku později, kdy se cena poprvé přehoupla přes tisícovku, konkrétně na jeden tisíc sto šedesát pět. Takový nárůst pochopitelně nemohl uniknout pozornosti a začaly se dít věci. V roce dva tisíce sedmnáct už byl Bitcoin za více než sedmnáct tisíc.

bitcoin crypto-měna

 

Nedávno začal prudce klesat a nyní se motá kolem tisíc tři sta třiceti dolarů. A to odborníci považují za dno. Nu, chtěl bych mít pár Bitcoinů z toho dna.

Všechna čísla berte s mírnou rezervou. Jednak se mění každou hodinu a jednak každý server uvádí čísla jiná. Neliší se moc, ale rozdíly zde rozhodně jsou.

Tak co? Začnete těžit?