Jste připraveni přezout pneumatiky?


Pokaždé, když v televizi zaslechneme informaci o tom, že na některých místech v České republice již napadl první sníh, je potřeba to brát jako varování. Musíme začít uvažovat nad přezouváním zimních pneumatik. Povinnost přezutí zimních pneumatik ukládá zákon, který ale říká –
1.      Zimní pneumatiky musí být na autě obuté, pokud je období mezi 1. listopadem a 31. březnem
a zároveň
2.      se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led či námraza. Nebo lze na základě předpovědi počasí předpokládat, že napadne sníh, nebo lze na základě dostupných informací předpokládat, že se souvislá vrstva sněhu bude nacházet v místě, kam jedeme.
džíp v zimě
Z uvedeného tedy vyplývá, že v období od listopadu do konce března není vyloženě nutné, abyste měli přezuté zimní pneumatiky. Jestliže bude suchá zima, bez sněhu, ledu či námrazy, zimní pneumatiky mít nemusíte. Dávejte si ale pozor, všichni víme, že je zimní období většinou nevyzpytatelné, mnohdy se mění ze dne na den, či dokonce z hodiny na hodinu. Zejména se tomu děje v horských oblastech a místech jim blízkým, což ale výrazně ovlivňuje i počasí i ve vzdálenějším okolí.
Do přezutí zbývá stále ještě určitý čas. Nenechávejte ale nic na poslední chvíli. V první řadě si zkontrolujte zimní pneumatiky, zda jsou v dobrém stavu a hlavně ve stavu vhodném k užívání. Kontrolujeme tedy, zda nejsou pneumatiky nějakým způsobem poškozené, a zda mají minimální hloubku dezénu, která musí být u zimních pneumatik minimálně 4 mm (vozy nad 3,5 t musí mít hloubku dezénu 6 mm). Jestliže zjistíte, že nemáte zimní pneumatiky v dobrém stavu, je nejvyšší čas pořídit nové.
gumová pneumatika
V servise si včas domluvte přezutí, protože přelom října a listopadu bude určitě přecpaný, jak to bývá. Většina lidí si dává s přezutím na čas a většinou to dělá až na poslední chvíli. Potom je velký problém sehnat servis, který vám zimní pneumatiky přezuje, což jestliže napadne sníh, způsobuje řidičům problémy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup