Co sbalit do kufru na cestu k Jadranu

Balení věcí na dovolenou je činnost, kterou většina mužů skutečně nemá v oblibě. Nejraději by někam zmizeli a pověřili někoho jiného, kdo jim do kufru vměstná to nejpotřebnější. A jak sami tvrdí, vystačí si pouze s jedním tričkem, kraťasy, plavkami a letními žabkami. A nějaké peníze, toaletní papír, doklady, a možná ještě mobilní telefon. To je vše. Jejich kufr by se mohl klidně proměnit v docela malé kapesní zavazadlo.
kámen na pobřeží.jpg

Ještě, že ty ženy máme

Ještě, že ty drahé polovičky máme. Co bychom si bez nich počali – může to znít až sarkasticky, ovšem vězte, že balení na cestu je věc nepříjemná, nezáviděníhodná, ale naprosto zásadní. Máte -li ženu starostlivou, sice přísnou, ale ne semetriku, považujte si ji. Zvládne sbalit do kufru i to, na co byste si vůbec nevzpomněli a na pláži nebo v hotelu to budete postrádat.
obydlené pobřeží.jpg

Rozdělení věcí do dvou sektorů

Naše milované partnerky mají rády pořádek, nesnáší chaos a raději balí vše včas. Nenechávají nic na poslední chvíli. Do hlavního sektoru ukládají doklady (cestovní pasy, karty zdravotních pojištěnců, doklady od vozidla, řidičský průkaz, občanku), platební karty, dostatek peněz v hotovosti, dokumenty ohledně cestovní kanceláře, letenky, jízdenky, voucher, automapu.
Do hlavního sektoru patří i sluneční a optické brýle, kontaktní čočky, klíče od domu a od auta, fotoaparát, mobilní telefon, nabíječka, powerbanka, patentní zámek, lékárnička s desinfekcí, obinadly, tlakovým obvazem a léky, jako jsou Panadol, Endiaron, Kinedryl, Panthenol na spáleniny.
Vedlejší sektor zaplní náhradní (teplejší) obuv, boty do vody, plavecké brýle, ploutve, šnorchl, opalovací krémy, repelentní přípravek, nafukovací matraci, karimatku, ručníky. Dále papírové kapesníky, hygienické potřeby, holicí potřeby, dentální hygienu, antiperspirant, sponky do vlasů, kosmetiku, antikoncepci (prezervativy).
Muži by zkrátka na seznam věcí nejraději nemysleli.
pláž na jadranu.jpg

Další drobnosti

Kromě běžných oděvů, jako jsou spodní prádlo, trička, košile, kalhoty, ponožky, do kufru patří fén na vlasy, cestovní žehlička, šňůra na prádlo a kolíčky, blok s propiskou, špunty do uší, časopisy a kniha na čtení, karetní kry, křížovky, prací prostředek, baterka, zavírací nůž, desinfekční slivovice. Jestliže máte zajištěnu stravu „all inklusive“, může se i v takovém případě hodit káva, zelený a černý čaj, třtinový cukr, lžička, rychlovařič vody (spirála).