Vytvořte si oázu klidu na vaší zahradě

Máte-li k dispozici zahradu, pak jistě budete moci potvrdit, že člověk neustále uvažuje, jak využít daný prostor co nejefektivnějším způsobem. Ať již máte zahradu okrasnou či užitkovou, jistě oceníte představu příjemného posezení na čerstvém vzduchu, ať již se svou rodinou nebo přáteli, a to během dlouhých vlahých večerů či horkých letních dnů. Kdo by zavrhl možnost relaxace ve své vlastní oáze klidu, daleko od veškerého ruchu města či pracovních povinností.
břečťan nad vchodem.jpg

Účinným způsobem, jak vytvoření takovéhoto místa pohody dosáhnout je vybudovat na svém pozemku pergolu. Právě ta se v dnešní době těší čím dál větší popularitě a není těžké ji nalézt na většině zahrad rodinných domů. Důvody, proč pergolu pořídit jsou totiž dostatečně přesvědčivé:

· nabízí kýžené soukromí
· poskytuje útočiště při nepřízni počasí
· zajistí stín i v čase, kdy je slunce nejvíce prudké
· jedná se o okrasně vyhlížející konstrukci, která dokáže pně vyhovět vašemu stylu
· možnost upevnění závěsných nádob s květinami či samotné pěstování popínavých rostlin

Existují dva způsoby vedoucí ke vzniku pergoly. Jednak je zde možnost vlastního zhotovení, kdy je zapotřebí řídit se dodaným návodem a zručně poskládat jednotlivé díly. Netroufáte-li si však na manuální práci, není nic jednoduššího než přenechat celou záležitost odborníkům, kteří budou schopni navrhnout a sestavit pergolu přesně podle vašich představ . V takovém případě si pak můžete být jisti i 100% kvalitou odvedené práce.
pohoštění přátel.jpg
Na výběr je skutečně z celé řady pergol, obvyklým materiálem je klasické dřevo. To však musí být řádně ošetřeno, aby byla životnost vzniklého objektu co nejdelší, šetřit se tak nevyplácí. Nejste-li si jistí provedením, které by plně vyhovovalo vašim potřebám, můžete zvážit následující varianty.

Jaké pergoly jsou k dispozici?

· nekryté či kryté jenom zčásti
· se sedlovou střechou
· s pultovou střechou
· zasklené
· zastíněné a jiné

Ať si pořídíte jakýkoliv výše uvedený typ, rozhodně litovat nebude. Zahrada se stane místem, na němž budete trávit nejvíce času.