Jak si udržet krásné a zdravé nehty?

Jako většina věcí v našem těle i nehty závisí na správné výživě. Z vitamínů nehty ovlivňují vitamíny A, B, C, D, E. Z minerálů vápník a zinek. Při nedostatku každé z těchto můžou nastat různorodé problémy, ale celkově tyto látky podporují především pevnost, zdravě rychlý růst, pružnost. Vitamín E je potom speciálně pro správný krevní oběh, a tak zamezuje nažloutnutí nehtů.

·         Pečujte o ně! Jsou vaší vizitkou!
Toto mají tendenci podceňovat především pánové, takže nyní budu mluvit především k nim: Drazí muži, i když se vám to možná nezdá, tak právě ruce jsou tou částí těla, se kterou se většinou setkají ostatní lidé, a možná si to vůbec neuvědomujete, ale jsou jednou z částí těla, které dáváte spíše nevědomky na odiv okolí. Kdo z vás nepoužívá gesta, když mluví? Kdo nepodává ruku na přivítání? Kdo nepoužívá ruce k psaní a jedení?

Všechny tyto činnosti děláváte v přítomnosti ostatních osob a ony si všímají! A nikomu není sympatická osoba se špatnou osobní hygienou. Vždyť to vypovídá, že se nedokáže postarat ani sama o sebe! 

·         Krátké, nebo dlouhé?
Oboje má své výhody i nevýhody, ale ne každý si může vybírat, protože když je kvalita a pevnost nehtů špatná, tak jsou delší nehty neudržitelnou záležitostí. Ovšem někdo si i zdravé nehty nemůže nechat narůst, jelikož by mu vadily při práci, nebo třeba hře na hudební nástroj. Pokud máte to štěstí, že se můžete pyšnit svými zdravými dlouhými nehty, tak prosím dbejte na dobrou hygienu, nebo se ze skvostu stane odpudivá záležitost.

·         Hlavně nekousat!
Vím, že pokud se vás to týká, tak jste to slyšeli už milionkrát za život, ale opravdu si je nekousejte! Není to vhodná cesta, jak si je zkracovat, určitě jejich chuť není kdoví jaká a pokud si je kousek necháte vyrůst, tak za nimi máte bakterie, které si tak přenášíte přímo do úst! Nehledě na to, že při výkonu tohoto ZLOzvyku jste svému okolí spíše na obtíž.