Rozkládací pohovka pro každodenní spaní je řešením v malých bytech

Ne každý má to štěstí, že má v bytě dostatek prostoru pro samostatnou ložnici, mnohdy se stává, že se váš obývací pokoj každý večer přemění na ložnici. Nebo nastane situace, kdy návštěva potřebuje u vás přespat a vy musíte improvizovat a vyčarovat pro ně pohodlné lůžko. V obou případech je ideálním řešením rozkladaci pohovka na kazdodenni spani, která bude zároveň i pěkným kusem nábytku ve vašem obývacím pokoji. Ať už pohovku budete využívat ke každodennímu spaní nebo jen k občasnému přespání návštěv, při koupi takové pohovky určitě dbejte na kvalitu, aby byla pohovka funkční mnoho let.

pohovka

Vybírejte podle použitých materiálů

Kvalitní pohovka pro každodenní spaní musí být v první řadě vyrobena z kvalitních a odolných materiálů, mezi něž rozhodně patří masivní dřevo nebo kovové materiály. Při samotné koupi takové pohovky dbejte na to, zda je její rozkládací mechanismus stavěn na každodenní skládání a rozkládání. Co se týče velikosti pohovky, ideální je, aby délka byla minimálně 200 cm a šířka po rozložení pohovky alespoň 160 cm, samozřejmě, musíte se držet prostoru v místnosti, který máte k dispozici, jelikož si musíte nechat ještě prostor po stranách pohovky, abyste se k ní dostali Nejvhodnější je, pokud má rozkládací pohovka pro každodenní spaní rozkládací systém s jednotnou matrací a úložným prostorem. Kvalitu spaní na takové pohovce rozhodně určuje tvrdost matrace, abyste se ráno neprobouzeli dolámaní a unavení. Ideální je, pokud je matrace tvrdá nebo středně tvrdá s vyšší hustotou. Matrace jsou buď pružinové nebo jejich výplň bydlet z HR pěny nebo PUR pěny.

gauč

Jaký mechanismus rozkládání vybrat?

Na trhu je řada systémů rozkládání, představíme alespoň některé z nich. Jedním z nich je výsuvný systém, kdy se matrace povytáhne – tento způsob je sice rychlý a pohodlný, ale po čase může dojít k přepadu plochy k sezení. Typ s rozkládací matrací, která je ukrytá uvnitř pohovky je nejlepší pro každodenní spaní. Dalším způsobem rozkládání je sklopení opěradla a vznikne vám tak postel. Při samotné koupi si způsob rozkládání určitě vyzkoušejte a zvažte, co je pro vás nejlepší. Uvažujete o koupi rozkládací pohovky pro každodenní spaní? Velký výběr naleznete na https://www.sconto.cz/.