Sluneční brýle pro rok 2019

Sluneční brýle jsou důležitou ochranou proti UV záření, zároveň také módním doplňkem. V loňských letech trendy v oblasti slunečních brýlí ovládly úzké typy. Letos je tomu přesně opačně a na výsluní se dostávají velké sluneční brýle. A to skutečně velké – proslýchá se, že skla budou „oversize“ a budou inspirována cyklistickými či dokonce lyžařskými brýlemi.
Prvním typem, který je letos vážně šik a ze všech ostatních je také nejnápadnější jsou brýle shield.
obličej na zdi
Tento styl obsahuje futuristické brýle se zrcadlovými nebo barevnými skly. Slovíčko shield znamená štít a přesně tak brýle vypadají. Jsou z jednoho kusu materiálu a zakrývají velkou část obličeje, takže skutečně zaštítí oči i části tváří před sluníčkem. A ačkoli tyto brýle vypadají spíše sportovně, skvěle se hodí i k elegantnímu outfitu.
Dalším hitem letošního roku budou retro brýle cat eye se vzhledem z 50. let. Jedná se o jedny z nejikoničtějších dámských brýlí, které proslavila Marylin Monroe. Jejich vzhled s nahoře protaženými obroučky skutečně připomíná kočičí oči. Tento typ zdůrazňuje lícní kosti a protahuje obličej.
Velmi šik budou také brýle s červenými obroučky, které celkovému vzhledu dodají výrazný a elegantní vzhled. Který jiný módní doplněk je v létě důležitější a zaslouží si větší pozornost, než právě sluneční brýle?
V kurzu jsou letos také velká zaoblená barevná skla. Hitem sezóny je žlutá, se kterou ženy nadělají nejvíce parády. Tato barva jim navíc pomůže udržet optimistickou náladu.
osm brýlí
A jaké materiály jsou in? Vlastně téměř všechny, protože hlavním požadavkem je, aby brýle slušely. Takže ostudu neudělá sklo, plast, dřevo ani kov.
Vzhled brýlí je tedy vyřešený, ale jaké na ně máme mít požadavky? Nejdůležitějším kritériem je UV filtr. Jeho hodnota by měla dosahovat výše 400. Další důležitou věcí je certifikace EEC, která znamená, že skla mají schopnost pohlcovat UV záření.